piątek, 18 lutego 2011

Jak zrobiłam portfel?

Materiały:


Wycięłam prostokąt o wymiarach: 24cm x 21cm i zagięłam go 4cm od góry i 7cm od dołu; wycięłam również pasek portfela: 2 prostokąty o wymiarach 2cm x 10cm, które skleiłam ze sobą i złożyłam na pół,  można dodatkowo zaokrąglić pasek:Wszystkie krawędzie potraktowałam papierem ściernym, a następnie "przybrudziłam" tuszem:


Przód, pasek i wewnętrzną dolną krawędź przeszyłam maszyną, doszyłam taśmę, przymocowałam rzep z przodu portfela, a pasek z tyłu, wszyłam metkę; z przodu paska dodałam ćwiek i ręcznie przyszyłam rzep.


Na koniec wycięłam jeszcze jeden prostokąt (8cm x 13cm), zagięłam 4cm z dołu i 3,5cm z góry, zaokrągliłam krawędzie u góry, złożyłam do środka, przeszyłam maszyną boki i górną klapkę - w ten sposób powstała wewnętrzna kieszonka portfela. Zrobiłam także tag, na którym przykleiłam życzenia.
Udekorowałam przód i środek portfela metalowymi dodatkami, guzikiem, sznurkiem oraz taśmą. Gotowy portfel otrzymał mój Tata :o)

6 komentarzy:

 1. Świetny kursik!!
  Na pewno skorzystam, dzięki:*

  OdpowiedzUsuń
 2. Swietny portfel,,,pozdrawiam Poranku

  OdpowiedzUsuń
 3. kursik rewelacyjny! czy mogę go wykorzystać? Ktoś mnie poprosił akurat o kartke urodzinową dla nastolatki z kieszonką na kasę - ten patent bedzie chyba najbardziej odpowiedni :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. ależ Pianko, korzystaj na zdrowie :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Удивительная вещичка, очень понравилась!!!
  Приглашаю в мой блог:
  http://fullmoontheedgeofthesoul.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wizytę i podzielenie się opinią :o)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...